SajSad!! Naturalne suplementy. NIECH EKOLOGIA BĘDZIE CODZIENNOŚCIĄ, A NIE MODĄ

22 lipca 2020
Sajsad - naturalne probiotyki

LIOFILIZATY SĄ PRODUKOWANE NA BAZIE NATURALNYCH EKOLOGICZNYCH SOKÓW Z WARZYW I OWOCÓW. PREPARATY KONFEKCJONOWANE SĄ W KAPSUŁKI 300 MG PRZYSTOSOWANE DO BEZPOŚREDNIEGO SPOŻYCIA.

Początki działalności sięgają roku 1986 – kiedy to założone zostało rodzinne gospodarstwo sadowniczo-szkółkarskie przez absolwenta SGGW w Warszawie Jana Skibickiego. Od 2003 roku przy współpracy z Instytutem Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach i Zakładem Chemii Politechniki Białostockiej rozwija ekologiczne technologie sadownicze. Rezultatem wspólnych działań jest wytworzenie 17 nowych, odpornych na choroby grzybowe odmian jabłoni, w tym najbardziej wyróżniającej się Gold Milenium®.

Po zmianach organizacyjnych i profilu produkcji  w 2005 roku powstała firma SAJSAD. Podstawowym produktem stała się żywność funkcjonalna pochodzenia ekologicznego w postaci suplementów diety. W wyniku współpracy z ośrodkami badawczymi:

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku,Politechnika Białostocka,Instytut Sadownictwa w Skierniewicach,Texas University U.S.A.Powstały suplementy diety, które produkowane są pod marką “Sajsad” – liofilizaty na bazie naturalnych soków konfekcjonowane w kapsułkach oraz PectinGOLD – ekologiczny metabolit będący źródłem polifenoli,  pektyn i innych bioaktywnych związków organicznych i mineralnych.

Wszystkie produkty powstają z wykorzystaniem błonnika oryginalnej odmiany jabłek Gold Milenium®.

Wprowadzone związki bioaktywnie czynne jako suplementy diety robione na bazie żywności funkcjonalnej pochodzenia ekologicznego z warzyw i owoców.  Człowieka nic tak nie cieszy jak dobre zdrowie, doceniamy to dopiero jak je tracimy. Większość surowców pozyskujemy z gospodarstwa ekologicznego, które jest pod kontrolą jednostki certyfikującej (Bioekspert).

Podlasie to region działalności. Województwo podlaskie posiada najczystsze /najmniej zdegradowane/ grunty uprawne w całej Polsce i Europie. 40 % obszarów województwa obejmuje Europejska Sieć Ochrony Przyrody NATURA 2000, gdzie w kraju ta sieć obejmuje 18 % obszarów.Produkujemy na obrzeżach Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej ze względu na najniższą zawartość metali ciężkich, zanieczyszczeń przemysłowych, pestycydów i innych związków toksycznych, surowce pozyskiwane do produkcji suplementów są najwyższej jakości.

Wyprodukowane suplementy posiadają przeciwutleniacze na poziomie stałym dzięki metodzie prawidłowego przygotowania gleby (zastrzeżenie patentowe) i doboru odpowiednich odmian do uprawy owoców i warzyw, z których wykonujemy biopreparaty.Bakterie używane do produkcji biopreparatów i technologia produkcji suplementów diety jest opatentowana.

Każda partia suplementów wypuszczona na rynek jest badana pod względem zawartości metali ciężkich, pestycydów, związków bioaktywnie czynnych (fitamin), mikrobiologia podstawowa.

Przeżywalność bakterii probiotycznych w preparatach wynosi od 90 % do 95 %.
Suplementy mają szerokie spektrum działania prozdrowotnego, co jest potwierdzone przez wiele badań  naukowych i publikacji.

Wszystkie długoletnie etapy badawczo rozwojowo wdrożeniowe przebiegają pod czujnym okiem Prof.  Kazimierza Pieńkowskiego- prezesa i założyciela Fundacji Innowacyjnej Gospodarki w Białymstoku, której SajSad jest członkiem.

Liofilizat sfermentowanego soku wiśni

Właściwości wiśni

Wiśnia jest jednym z owoców “pierwotnych” – niewiele zmieniła się przez prawie 2300 lat hodowli. Jak wskazują ślady odkryte przez archeologów i przekazy pisane, wiśnię hodowano już w III wieku p. n. e. W medycynie ludowej wiśnia była bardzo popularnym lekarstwem. Sok, owoce i odwary z wiśni stosowano do poprawienia trawienia, zaspokajania pragnienia, chwalono za dobroczynny wpływ na płuca, za przeciwgnilne i przeczyszczające właściwości.

Teraz ich fantastyczne właściwości potwierdzili naukowcy. Wiśnie kryją w swoim miąższu dużo antyoksydantów – antocyjanów. Antyoksydanty spowalniają procesy starzenia, przedłużają sprawność fizyczną i psychiczną. Wspomagają zwalczanie stanów zapalnych, obniżają poziom złego cholesterolu LDL.

Antocyjany mają wpływ na elastyczność i przepuszczalność naczyń włosowatych, a zwłaszcza tych w tęczówce. To znaczy, że przyspieszają proces regeneracji barwnika wzrokowego – rodopsyny niezbędnej do rejestracji światła padającego na siatkówkę (czyli mają znaczący udział w regeneracji  wzroku osób pracujących w złym oświetleniu). Wiśnie dzięki obecności antocyjanów (250-600 mg w 100 centymetrach sześciennych miąższu) mają wpływ na ostrość widzenia.

Wiśnie jakie witaminy posiadają?

Wiśnie to “bomba” witamin i minerałów. Na przykład żelaza mają więcej niż jabłka. Średnia zawartość witaminy C w 100 gramach owoców to 12 mg, ale wiśnie rosnące na północy Europy mogą jej mieć 2-3 razy więcej niż południowe odmiany. Nieco ponad 600 g wiśni zaspokoi dzienne zapotrzebowanie na tę ważną witaminę.

Oprócz tego wiśnia zawiera garbniki, pektyny i inozytu, znany jako “witamina B8” który zapobiega siwieniu. Niewielka ilość witaminy inozytu jest syntetyzowana w jelitach przez florę bakteryjną, lecz nie wystarcza ona na pokrycie potrzeb organizmu. Konieczne jest więc dostarczenie jej w pożywieniu. Inozyt ma tez pozytywny wpływ na wydalanie z

organizmu cholesterolu.

Liofilizat na bazie soku z ekologicznej kiszonej kapusty

Ekologiczna kapusta kiszona

Jest bogatym źródłem glukozynolatów zawierających siarkę. Z glukozynolatów powstają izotiocyjaniany , tiocyjaniany i indole, które chronią przed rakiem piersi, jąder, prostaty, pęcherza i okrężnicy.Reguluje zasadowość i kwasowość żołądka (dawka 500 mg liofilizatu pół godziny przed jedzeniem zapobiega wytwarzaniu się gazów w żołądku).Wpływa na prawidłowe wydzielanie enzymów trawiennych.Jest głównym źródłem wapnia, potasu , witaminy C i związki selenu.Bakterie kwasu mlekowego w niej zawarte bardzo dobrze oczyszczają przewód pokarmowy z bakterii gnilnych co stwarza idealne warunki do rozwoju dobroczynnych bakterii jelitowych , które mają bezpośredni wpływ na trawienie tłuszczów.

Liofilizat na bazie soku z kapusty kiszonej.

Kapusta prawidłowo wyprodukowana bez tak zwanej chemii czyli pestycydów, herbicydów i sztucznych nawozów, tzn. żywność funkcjonalna, zwalcza około 4 linie nowotworowe, natomiast z gleb mineralnych przy pełnej chemii jedną lub zero.Jest bogatym źródłem glukozynolatów zawierających siarkę. Z glukozynolatów powstają izotiocyjaniany , tiocyjaniany i indole, które chronią przed rakiem piersi, jąder, prostaty, pęcherza i okrężnicy.Reguluje zasadowość i kwasowość żołądka (dawka 30 0 mg liofilizatu pół godziny przed jedzeniem zapobiega wytwarzaniu się gazów w żołądku).Wpływa na prawidłowe wydzielanie enzymów trawiennych.Jest głównym źródłem wapnia, potasu , witaminy C i związków selenu.Bakterie kwasu mlekowego w niej zawarte bardzo dobrze oczyszczają przewód pokarmowy z bakterii gnilnych, co stwarza idealne warunki do rozwoju dobroczynnych bakterii jelitowych , które mają bezpośredni wpływ na trawienie tłuszczów.W naszym liofilizacie z kapusty jest około 2000 jtk/g . Badania w załączniku. Przy produkcji kapusty zwracamy uwagę na zawartość cukrów by spadła do około 5 w skali brix i ph około 4. Poniżej 4ph bakterie kwasu mlekowego giną. Osłonka celulozowa osłania bakterie znajdujące się w liofilizacie z soku kapusty obecne w błonniku, gdzie błonnik stanowi 20% zawartości kapsułki. Popijając to na czczo z wodą nie osiągniemy takiego ph w żołądku, czyli spokojnie przechodzą do jelita cienkiego.U zdrowego człowieka Lactobacillus czyli bakterie kwasu mlekowego występują w jamie ustnej w ilości 103–107 jednostek tworzących kolonie jtk/ml w jelicie krętym podobnie w okrężnicy 104–108 jtk/ml. Bakterie kwasu mlekowego są bardzo heterogenne G+C w DNA od 35 do 55%. Obecnie znanych jest około 800 gatunków tych bakterie możemy je tylko oznaczyć za pomocą sekwencji genowej. U każdej osoby będą zupełnie inne rodzaje i ilość bakterii . W organizmie pozbawionym bakterii, czyli sterylnym organy ulegają deformacji.

Liofilizat na bazie soku z ekologicznego buraka kiszonego

Tajemnica soku z czerwonych buraczków

Buraki oczyszczają krew i wypłukują kwas moczowy z organizmu. W soku znajdują się właściwe proporcje sodu i wapnia co ma korzystny wpływ przy chorobach pracy serca i nadciśnieniu. Znajdziemy w nich również witaminę C i B1 (tiaminę), której niedobór objawia się między innymi osłabieniem, zaburzeniami pamięci, depresją. Kolejne istotne składniki to rubid i cez. Taki skład ma duże znaczenie w wspomaganiu zwalczania chorób nowotworowych. W burakach występują także antycyjany i batalainy, które mają właściwości: antynowotworowe, antykancerogenne, antymiażdzycowe, przeciwazpalne i przeciwwirusowe. Hamują agregację (zlepianie się) płytek krwi, która prowadzi do zatkania naczyń krwionośnych. Obniżają kruchość naczyń krwionośnych. Polepszają jakość widzenia wzmagając ukrwienie oka i stymulując produkcję istotnej w procesie widzenia rodopsyny. Zmniejszają ryzyko wystąpienia raka jelita grubego i odbytnicy. Betalainy zawarte w czerwonym buraku hamują utlenianie lipidów komórkowych i przeciwdziałają zjawisku stresu oksydacyjnego. Spożywanie produktów bogatych w betalainy, na przykład z soku buraka ćwikłowego, dostarcza organizmowi fenoplastów (kwasy fenolowe, flawonoidy) a także kwasu foliowego.

W 2011 roku wykonane zostały nowatorskie badania przeciwnowotworowego działania ekstraktów przygotowanych z kiszonych soków ekologicznych. Do badania potencjału przeciwnowotworowego ekstraktów z soków z kiszonych warzyw użyto komórek linii AGS (linia komórek nabłonkowych raka żołądka). Badano procesy proliferacji i apoptozy, a także nerkozy komórek. Ekstrakty z ekologicznych kiszonych soków z buraka i kapusty wywołują śmierć komórek nowotworowych w porównaniu z podobną hodowlą kontrolną bez ekstraktu, co oznacza, że soki te mogą być zatem stosowane jako środki prozdrowotne w profilaktyce nowotworowej żołądka i nie tylko.

Badania trwają nieprzerwanie cały czas. Z prof. Rembiałkowską współpracuję już od kilku ładnych lat. Jeżeli w kiszonkach nie ma odpowiednich bakterii prebiotycznych, lub jest ich za mało, działanie kiszonek jest mizerne. Obecnie prof. Rembiałkowska powtarza badania na biopreparatach, prezentacja w załączniku.

Więcej na temat produktów można znalezć na stronie www.sajsad.com

Produkty firmy SajSad można kupić w sklepie stacjonarnym

Normo Life ul. Wilanowska 50a, Konstancin Jeziorna

źródło: sajsad.com

Zostaw komentarz