Jak wspomóc leczenie cukrzycy przy pomocy tlenoterapii?

30 września 2021
Wspomaganie leczenia cukrzycy za pomocą tlenoterapii

Szacuje się, że na cukrzycę choruje około 2 miliony Polaków, lecz chorych może być nawet dwa razy więcej! Wielu z nas prawdopodobnie jeszcze nawet nie wie o swojej chorobie. Jeśli zmagasz się z cukrzycą i szukasz sposobu, by wspomóc jej leczenie, zadbaj przede wszystkim o lepsze dotlenienie. Regularne wizyty w komorze normobarycznej mogą pomagać na nadciśnienie, owrzodzenia cukrzycowe, stany zapalne i zmiany miażdżycowe. Wielu cukrzyków poleca i bardzo sobie chwali korzystanie z zabiegów tlenoterapii. Tlenoterapia to najlepsze rozwiązanie, by złagodzić przykre objawy i ograniczyć destrukcyjny wpływ cukrzycy na organizm!

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, która objawia się nieprawidłowym poziomem glukozy we krwi. Niewłaściwy poziom cukru jest spowodowany zaburzeniami pracy trzustki, odpowiedzialnej za wytwarzanie hormonu, który reguluje poziom glukozy. Najczęściej trzustka produkuje niewystarczające ilości insuliny, lecz zdarza się, że hormon nie działa prawidłowo lub jest niewłaściwie wykorzystywany przez komórki organizmu chorego.

Cukrzyca jest dość skomplikowaną i podstępną chorobą, która występuje w kilku wariantach, lecz najczęściej wyszczególniamy dwa typy podstawowe:

  • Cukrzyca typu I, czyli cukrzyca insulinozależna, która wymaga kontrolowania poziomu glukozy i przyjmowania insuliny.
  • Cukrzyca typu II, czyli cukrzyca insulinoniezależna, która wymaga nie tylko zażywania leków, ale także przestrzegania odpowiedniej diety.

Jakie są objawy cukrzycy?

Rozpoznanie cukrzycy nie jest niestety łatwe, ale za to niezwykle istotne! Wczesna diagnostyka jest bardzo ważna, pozwala bowiem na podjęcie natychmiastowego leczenia. Niekontrolowana i nieleczona cukrzyca może prowadzić do wielu poważnych powikłań, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. Do najczęstszych objawów cukrzycy zaliczamy:

  • duże pragnienie,
  • częste oddawanie moczu,
  • wzmożony apetyt,
  • utratę masy ciała,
  • apatię i zmęczenie,
  • senność i ogólne osłabienie.

Objawy cukrzycy nie są jednoznaczne, więc rozpoznanie jej staje się trudne i dość skomplikowane. Jeśli jednak dostrzeżemy u siebie kilka z powyższych objawów, które towarzyszą nam już jakiś czas, to najwyższa pora udać się do lekarza i niezwłocznie podjąć działania.

Zastosowanie normobarii w leczeniu cukrzycy

Choć cukrzycy nie da się całkowicie wyleczyć, to można zminimalizować destrukcyjny wpływ choroby na organizm. Jeśli szukasz sposobu na to, aby wspomóc leczenie, w pierwszej kolejności zadbaj o lepsze dotlenienie. Zbawienne właściwości tlenu są nam doskonale znane, więc tym bardziej warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Co możemy zatem zrobić, aby lepiej dotlenić organizm? Możemy udać się na innowacyjny rodzaj terapii tlenowej! Pobyt w komorze normobarycznej ma znakomity wpływ na nasze zdrowie!

Tlenoterapia skupia się głównie na dostarczaniu tlenu, wodoru i dwutlenku węgla do organizmu chorego. Tajemnicą niebywałej skuteczności jest znacząca poprawa wchłaniania przez nas tlenu, a lepsze dotlenienie wspomaga leczenie i pozwala łagodzić wiele dolegliwości. Dlatego też coraz częściej włącza się tlenoterapię do działań związanych z rehabilitacją i rekonwalescencją w przypadku wielu różnych chorób. Przebywanie w komorze normobarycznej pozytywnie wpływa na dotlenienie wszystkich komórek naszego ciała. Stymuluje do pracy komórki skóry i ogranicza występowanie stanów zapalnych. Pozytywnie wpływa na jakość snu, wspomaga pracę jelit, eliminuje bóle głowy i migreny. W warunkach wysokiego ciśnienia poprawia się również krążenie, co skutkuje lepszym dotlenieniem wszystkich narządów i tkanek. Tlenoterapia zapewnia znakomite efekty w przypadku trudno gojących się ran, owrzodzeń i pęknięć skóry, sprawdza się zatem przy leczeniu powikłań cukrzycowych. To sprawia, że tlenoterapia jest dla cukrzyków doskonałym rozwiązaniem.

Wspomaganie leczenia cukrzycy za pomocą tlenoterapii

Liczne badania dowiodły, że tlenoterapia hiperbaryczna przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi i pomaga zapanować nad procesami rozwoju miażdżycy. To pierwszy, a jednocześnie niezwykle ważny czynnik, który przemawia za pozytywnym działaniem tlenoterapii podczas leczenia cukrzycy. Po zabiegach w komorze normobarycznej wzrasta również insulinowrażliwość, tworzą się nowe naczynia krwionośne oraz nowe połączenia nerwowe, co pozytywnie wpływa na poprawę metabolizmu komórkowego i prowadzi do zmniejszenia apoptozy. Brak dopływu krwi i tlenu zmniejsza zdolność tkanek do angiogenezy czy syntezowania kolagenu, dlatego warto też wspomnieć o wzmocnieniu procesów namnażania włókien kolagenowych i zwiększeniu neurogenezy komórek macierzystych w szpiku kostnym i układzie nerwowym. Wielu diabetyków chwali też sobie tlenoterapię ze względu na jej grzybobójcze i bakteriobójcze działanie. Wielu chorych dostrzega u siebie znaczną poprawę funkcjonowania układu odpornościowego, zmniejszenie stanów zapalnych i zwiększenie wrażliwości na leczenie oraz na przyjmowane lekarstwa.

Wielu cukrzyków boryka się również z zespołem stopy cukrzycowej. Kiedy odkryto, że tlenoterapia pomaga w gojeniu się ran, uznano, że może pomóc i przynieść ulgę dla cukrzyków. Choć rozwój zespołu stopy cukrzycowej zależy od wielu czynników, jednym z podstawowych jest ograniczony dopływ krwi, powstawanie zakrzepów i zmian miażdżycowych. Tlenoterapia może powstrzymać proces tworzenia się zmian, zgorzeli i stanów zapalnych kości. Tlenoterapia hiperbaryczna pozwala dostarczać komórkom większej ilości tlenu. W ten sposób znacznie przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, eliminuje bakterie beztlenowe i redukuje ryzyko infekcji. Pozwala na znaczną poprawę, a nawet całkowite wyeliminowanie zgorzeli! Według naukowców z Dallas i z Bostonu regularne korzystanie z tlenoterapii przez pacjentów z cukrzycą, zmniejsza ryzyko amputacji stopy nawet o 33%!

Zostaw komentarz