Czym jest normobaria i jak wspiera zdrowie?

12 stycznia 2021

Normobaria to innowacyjna metoda terapeutyczna, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Z terapii tlenowej chętnie korzystają seniorzy i pacjenci w trakcie rekonwalescencji, a także sportowcy i rodziny z dziećmi. Na czym polega normobaria i co sprawia, że jest bezpieczna dla każdego niezależnie od wieku?

Co to jest komora normobaryczna?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób terapia tlenowa może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Przecież wszyscy oddychamy, a jeśli nie zmagamy się z ciężkimi chorobami układu oddechowego, robimy to bezproblemowo i bezrefleksyjnie. Osoby, które nigdy nie zastanawiały się, co to jest komora normobaryczna, zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, że w powietrzu, które wdychają, nie ma optymalnej ilości tlenu, wodoru i dwutlenku węgla. Dlatego stworzyliśmy miejsce, w którym można odetchnąć idealnie skomponowaną mieszanką tlenową. W komorach normobarycznych jest więcej tlenu (40%), dwutlenku węgla (od 0,5% do 1,9%) i wodoru (0,5%) niż w atmosferze. Wewnątrz panuje także podwyższone ciśnienie (1500 hPa zamiast około 1000 hPa). Nasi klienci często mówią, że po pierwszej wizycie czują się tak, jakby ktoś nauczył ich na nowo oddychać. Dwugodzinna sesja w komorze normobarycznej działa oczyszczająco i relaksująco. Niektórzy deklarują, że czują różnicę już po pierwszej wizycie.

Jak normobaria wpływa na zdrowie?

Tlen jest niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z płuc przenika do krwi, a stamtąd do wszystkich komórek ciała. Wspomaga gojenie się ran, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, poprawia pamięć i koncentrację. Bierze udział we wszystkich procesach zachodzących w organizmie. Dlatego terapie tlenowe mają tak szerokie zastosowanie. Normobaria pomaga skutecznie dotlenić komórki, przyspieszając rozwój nowych naczyń krwionośnych i odbudowę uszkodzonych komórek. Poprawia wydolność organizmu i stymuluje układ immunologiczny do pracy. Z terapii tlenowej chętnie korzystają m.in. osoby ze spektrum autyzmu, po chemioterapii oraz cierpiące na migrenowe bóle głowy.

Normobaria w Polsce

Wiele osób bywa zdziwionych, że tak innowacyjna metoda terapeutyczna jak normobaria jest dostępna w Polsce. Warto jednak mieć świadomość, że komory normobaryczne powstające w wielu regionach naszego kraju różnią się m.in. standardem wykonania, wyposażeniem wnętrza oraz metodami dezynfekcji. Zanim wybierzesz się na sesję tlenową, upewnij się, że pomieszczenie, w którym się odbywa, posiada wszystkie niezbędne certyfikaty!

Dekontaminacja to proces usuwania i dezaktywacji szkodliwych substancji niewidocznych dla oczu, które znajdują się w powietrzu i na różnego rodzaju powierzchniach. To metoda pozwalająca zabić nawet do 99,95% wirusów i bakterii. Dzięki tak wysokiej skuteczności wykorzystywana jest m.in. w medycynie. Dlatego jesteśmy dumni, że nasze komory normobaryczne, na ten moment jako jedyne w Polsce, posiadają profesjonalne urządzenia do dekontaminacji. Dzięki temu nasi klienci mogą czuć się u nas bezpiecznie niezależnie od sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie, także w trakcie pandemii COVID-19.

Skoro już wyjaśniliśmy, co to jest komora normobaryczna, warto wspomnieć, gdzie jej szukać! Komora normobaryczna Normo Life znajduje się w miejscowości Konstancin-Jeziorna położonej niespełna 20 kilometrów od centrum Warszawy. Regularnie odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy stolicy i okolic, ale także osoby z pozostałych części kraju. Cieszymy się, że normobaria jest popularna nie tylko w Polsce. Na terapie tlenowe coraz chętniej przyjeżdżają do nas także goście z zagranicy.

Zostaw komentarz