Wspomaganie leczenia łuszczycy w komorze normobarycznej

22 lipca 2021
Leczenie tlenem łuszczycy skóry

Istnieje wiele chorób o podłożu dermatologicznym, które cechują się charakterystycznym wyglądem skóry. Jedną z często spotykanych chorób jest łuszczyca. Schorzenie to dotyka około 2 do 4% ludzi na całym świecie i jest trudne do wyleczenia. Jedną z najnowszych metod wspomagających jest normobaria. Na czym ona polega i jak pomaga w leceniu łuszczycy?

Czym jest łuszczyca? Czy można ją wyleczyć?

Łuszczycą nazywa się przewlekłą chorobę skóry charakteryzującą się regularnymi nawrotami. Jest ona niezakaźna i najczęściej jej podłoże jest genetyczne. Szacuje się, że w 30% przypadków choroba występowała wcześniej w rodzinie, a ryzyko zachorowania wynosi zaledwie 2% wtedy, gdy oboje rodziców jest zdrowych. Łuszczyca nieco częściej występuje u kobiet, choć nie widać tutaj wyraźnego trendu. Pierwsze objawy mogą pojawić się niezależnie od wieku. Najczęściej dotykają one osoby w wieku nastoletnim oraz między 50. a 60. rokiem życia. Do czynników powodujących początek choroby należą stres, zapalenie grzybicze czy nieodpowiednia dieta.

Jakie są najczęstsze objawy łuszczycy?

Najbardziej charakterystycznym objawem łuszczycy są czerwone lub lekko brunatne grudki na skórze. Często są one swędzące i pozostawiają odpadające płaty oraz miejscowe krwawienie. Zmiany tego typu pojawiają się często wokół zranień oraz innych uszkodzeń skóry. Zmiany łuszczycowe występują w obrębie całego ciała, choć najczęściej spotyka się je na przykład w okolicach łokci i kolan, na dłoniach oraz stopach lub w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Objawy mogą zostać złagodzone przez specjalne maści, leki lub pobyt w komorze normobarycznej.

Normobaria – wspomagająco w leczeniu łuszczycy

Tlenoterapia została uznana za skuteczną metodę podczas łagodzenia objawów zmian łuszczycowych. Metoda jej działania oczyszcza cały organizm przede wszystkim od wewnątrz, niszcząc przyczynę u zarodka. Nie jest więc wyłącznie czymś, co łagodzi zmiany łuszczycowe, a kompleksowo odżywia cały organizm. Oprócz tego normobaria wzmacnia też układ immunologiczny, sprawiając, że ten skuteczniej walczy ze wszystkimi infekcjami i staje się mniej podatny na późniejsze nawroty choroby. Warto też zauważyć, że terapia tlenem wspomaga szybsze wydalanie toksyn z organizmu, dzięki czemu oczyszcza całe ciało.

Działanie tlenoterapii przy łuszczycy i AZS

Działanie komory normobarycznej opiera się na odpowiednio dobranej mieszance tlenu oraz innych niezbędnych związków i pierwiastków. Wpływa to korzystnie na dotlenienie krwi, dzięki czemu efektywniej krąży ona po organizmie. Wspomaga także likwidowanie wszelkich ognisk zapalnych i miejsc narażonych na działanie bakterii i wirusów. Tlenoterapia stymuluje ponadto fibroblasty, które syntezują włókna dbające o elastyczność skóry. Jest to przyczyna poprawy ogólnego stanu naskórka, a także przyspieszonej regeneracji.

Już jeden pobyt w komorze normobarycznej może mieć pozytywne skutki dla osób zmagających się z łuszczycą. Warto zainwestować w tego typu terapię, by móc odczuć szybką ulgę.

Zostaw komentarz